Dlaczego?

Podziel się tym artykułem!

Można zadać sobie kilka pytań: dlaczego zaśmiecam internet kolejną stroną? Dlaczego uważam Teslę za najlepsze auto na świecie? Dlaczego jeżdżę teslą? Postaram się na te pytania odpowiedzieć.

Dlaczego ta strona?

Dlaczego zacząłem tworzyć tę stronę? Bo denerwuje mnie jednak coraz bardziej, że o Tesli (tak o firmie, jak i o samochodzie) wypowiadają się osoby, które ani w tesli nie siedziały, ani nią nie jeździły, ani najmniejszego pojęcia nie mają, jak to naprawdę z teslą jest.

Jeśli więc chcecie zasięgnąć z pierwszej ręki (dosłownie) informacji o tym najlepszym na świecie samochodzie, śledźcie tę stronę.

Dlaczego kupiliśmy teslę?

Prawdę mówiąc, nie pamiętam, ale jakoś na początku 2015 roku zacząłem interesować się pojazdami elektrycznymi. Droga do pracy to w jedną stronę ok. 65km, bez możliwości ładowania na miejscu – ale pod domem postawili nam darmowy słupek o mocy 22kW! Zacząłem się więc rozglądać za tanim, elektrycznym samochodem. Na początku zgrzyt: mimo akcji reklamowej Renault, na moje zgłoszenie przez ponad miesiąc nie odpowiedział żaden dealer. Dopiero po kolejnych kilku tygodniach udało mi się wypożyczyć auto. Fakt, było miło, ale.. jednak zbyt mały zasięg, i sam plastik.. ZOE odpadło. Dwa razy drożej od naszego saaba, a nie da się jechać z klimatyzacją… Także leaf nie spełnił wymogów – brak ładowania trójfazowego, a nie mogłem go zostawiać codziennie pod słupkiem na 8 godzin.. Podobał mi się fluence, ale tutaj brak jakiejkolwiek szybkiej ładowarki jak i strasznej jakości bateria zdecydowały.. Zakup przełożony!

Bedąc w lutym 2016 w Stanach wypożyczyłem na 24h teslę – i podróż tym autem okazała się miłością od pierwszego wejrzenia.. zasięg, komfort jazdy, przyspieszenie, wykończenie, obsługa.. auto urzekło nas tak, że po powrocie do domu nie było odwrotu – zacząłem szukać, aż znalazłem NASZĄ teslę. Teslę, którą przejechałem ok. 160.000 km, i która nigdy mnie nie zawiodła.

Podziel się tym artykułem!