Ładowarka w parku Wildcat w Joplin

Gigafactory w Joplin, Missouri?

Podziel się tym artykułem!

Elon Musk ogłosił niedawno, że do produkcji Cybertrucka, którego od premiery zamówiło już blisko 300.000 osób (i który wygląda naprawdę bardzo intrygująco, więcej o nim tutaj), wybudowana zostanie kolejna Gigafactory. Póki co firma szuka miejsca, gdzie ją ulokować, w jednym z tweetów Musk stwierdził enigmatycznie, że powstać mogłaby w centralnych USA.

Na dniach okazało się, że miasto Joplin w stanie Missouri, położone na historycznej Route 66, zaoferowało Tesli formalnie ponad 1 miliard USD na wybudowanie u nich fabryki. Miliard dolarów subwencji, które przełożyłyby się jednak na dziesiątki tysięcy miejsc pracy. (źródło: Tweet przewodniczącego Izby Handlu of Joplin). Moim zdaniem bardzo mądre posunięcie.

Przeczytaj również:  Model 3 35.000 USD już jest!

Tak się składa, że w Joplin byłem kilka tygodni temu – w ramach naszej wyprawy po południowych USA. Miasto jest bardzo zadbane, czyste, posiada darmowe (!) ładowarki publiczne zarówno w samym centrum jak i w innych miejscach chętnie odwiedzanych, jak np. parki (patrz zdjęcie u góry strony), przy autostradzie znajdują się również Superchargery Tesli.

Ściskam więc Joplin kciuki, by oferta została przez Teslę rozpatrzona pozytywnie! Poniżej zdjęcie spod muralu o Route 66 z mojego instagrama – publikuję tam wiele zdjęć, które na samej stronie się nie znalazły, zapraszam do przeglądania i polubienia!

Przeczytaj również:  Czy można teslą jeździć w długie trasy?

A tutaj kilka fotografii z miasta. Ciekawy sposób na “zamykanie” ładowarek!

Podziel się tym artykułem!

About the author

Michał Mirski

Jeżdżę teslami od 2016 roku, przejechałem w sumie ponad 200.000 km. Żaden inny samochód mnie tak nie fascynował. Wciąż mam uśmiech na twarzy, gdy wsiadam do auta:)

View all posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *