Las Vegas, ładowanie i opłata aplikacją PlugShare

Podziel się tym artykułem!

Oczywiście mogłem ładować się w Las Vegas na jednym z kilku Superchargerów, ale postanowiłem spróbować na jednej ze stacji, która prąd oferuje co prawda za darmo, ale do jego pobrania potrzebna jest aplikacja PlugShare, bardzo w Polsce popularna.

Dlaczego lubię PlugShare? Ponieważ każdy może edytować/dodawać punkty ładowania, jak i komentować i dodawać zdjęcia – a widać dzięki temu, czy np. stacja jest zepsuta, często zastawiana przez inne auta, ma mniejszą moc niż powinna, itp. Przydało mi się to już wiele razy, i mam nadzieję, że mogłem pomóc innym moją edycją (tak, często sprawdzam, poprawiam, komentuję). Na PlugShare znajdziecie mnie pod nickiem wodnik7.

Przeczytaj również:  Gigafactory w Joplin, Missouri?

Ale przejdźmy do stacji w Las Vegas. Jak wiele w Stanach, oferuje ona 6kW, czyli 1 fazę i maksymalnie 32A. Jak rozpoznać stacje, w których możemy płacić poprzez PlugShare? Otóż wyróżniają się one logiem “Pay with PlugShare”. Aby zacząć ładowanie należy dodać kartę kredytową, przesunąć palcem slider, i już. Nie potrzeba żadnej dodatkowej karty RFID. Szybko i przyjemnie. Historia ładowań jest dostępna z poziomu aplikacji. Poniżej kilka zdjęć ekranu.

Byłoby miło, gdyby więcej sieci zdecydowało się na współpracę z PlugShare, bo trochę uciążliwym jest posiadanie kilku-kilkunastu aplikacji, kart RFID itp. W przypadku Tesli oczywiście nie jest to potrzebne z racji na dużą ilość Superchargerów i ładowarek destination charger, ale “nigdy nie wiadomo”, dlatego wożę (w Europie) wizytownik z ok. 10 kartami, a na telefonie mam ok. 15 różnych aplikacji..

Przeczytaj również:  Ładowanie: wreszcie spieszę się powoli!

Podziel się tym artykułem!

About the author

Michał Mirski

Jeżdżę teslami od 2016 roku, przejechałem w sumie ponad 200.000 km. Żaden inny samochód mnie tak nie fascynował. Wciąż mam uśmiech na twarzy, gdy wsiadam do auta:)

View all posts

2 komentarze

  • Super teksty, ale ja prosze o kontakt – info na temat ładowania w Obwodzie Kaliningradzkim. Może telefoniczny lub mailowy. Jeżdżę Renault ZOE. Także już we Wiedniu, Bratyslawie i Czechach(tam pelna katastrofa) oraz po Polsce. Mieszkamy na Mazurach, zapraszamy na bezplatne ladowanie do INFOGLASBAR w Mielnie. Pozdrawiam Malgorzata Schmidt

    • Pani Małgorzato, dziękuję za miły komentarz! ZOE na pewno jest pionierem, a z większą baterią naprawdę bardzo przyzwoitym autem, choć (dla mnie) ciut małym, szczególnie z tyłu (mam dwoje dużych dzieci). Mam nadzieję, że pobyt się uda, my byliśmy bardzo zadowoleni! Dziękuję również za zaproszenie, na pewno kiedyś skorzystam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *