Las Vegas, ładowanie i opłata aplikacją PlugShare

Podziel się tym artykułem!

Oczywiście mogłem ładować się w Las Vegas na jednym z kilku Superchargerów, ale postanowiłem spróbować na jednej ze stacji, która prąd oferuje co prawda za darmo, ale do jego pobrania potrzebna jest aplikacja PlugShare, bardzo w Polsce popularna.

Dlaczego lubię PlugShare? Ponieważ każdy może edytować/dodawać punkty ładowania, jak i komentować i dodawać zdjęcia – a widać dzięki temu, czy np. stacja jest zepsuta, często zastawiana przez inne auta, ma mniejszą moc niż powinna, itp. Przydało mi się to już wiele razy, i mam nadzieję, że mogłem pomóc innym moją edycją (tak, często sprawdzam, poprawiam, komentuję). Na PlugShare znajdziecie mnie pod nickiem wodnik7.

Przeczytaj również:  Nieszczęsna przeglądarka..

Ale przejdźmy do stacji w Las Vegas. Jak wiele w Stanach, oferuje ona 6kW, czyli 1 fazę i maksymalnie 32A. Jak rozpoznać stacje, w których możemy płacić poprzez PlugShare? Otóż wyróżniają się one logiem „Pay with PlugShare”. Aby zacząć ładowanie należy dodać kartę kredytową, przesunąć palcem slider, i już. Nie potrzeba żadnej dodatkowej karty RFID. Szybko i przyjemnie. Historia ładowań jest dostępna z poziomu aplikacji. Poniżej kilka zdjęć ekranu.

Byłoby miło, gdyby więcej sieci zdecydowało się na współpracę z PlugShare, bo trochę uciążliwym jest posiadanie kilku-kilkunastu aplikacji, kart RFID itp. W przypadku Tesli oczywiście nie jest to potrzebne z racji na dużą ilość Superchargerów i ładowarek destination charger, ale „nigdy nie wiadomo”, dlatego wożę (w Europie) wizytownik z ok. 10 kartami, a na telefonie mam ok. 15 różnych aplikacji..

Przeczytaj również:  No dobrze, niech będzie też i blog...

Podziel się tym artykułem!

About the author

Michał Mirski

Jeżdżę teslami od 2016 roku, przejechałem w sumie ponad 200.000 km. Żaden inny samochód mnie tak nie fascynował. Wciąż mam uśmiech na twarzy, gdy wsiadam do auta:)

View all posts

2 komentarze

  • Super teksty, ale ja prosze o kontakt – info na temat ładowania w Obwodzie Kaliningradzkim. Może telefoniczny lub mailowy. Jeżdżę Renault ZOE. Także już we Wiedniu, Bratyslawie i Czechach(tam pelna katastrofa) oraz po Polsce. Mieszkamy na Mazurach, zapraszamy na bezplatne ladowanie do INFOGLASBAR w Mielnie. Pozdrawiam Malgorzata Schmidt

    • Pani Małgorzato, dziękuję za miły komentarz! ZOE na pewno jest pionierem, a z większą baterią naprawdę bardzo przyzwoitym autem, choć (dla mnie) ciut małym, szczególnie z tyłu (mam dwoje dużych dzieci). Mam nadzieję, że pobyt się uda, my byliśmy bardzo zadowoleni! Dziękuję również za zaproszenie, na pewno kiedyś skorzystam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *