Nieszczęsna przeglądarka..

Podziel się tym artykułem!

Jestem fanem Tesli, co nietrudno zauważyć, ale chciałbym napisać dziś o czymś, co mnie jednak bardzo denerwuje.

Pierwszą moją wersją software Tesli, w 2016 roku, była v7 – w porównaniu do dzisiejszej wersji brakowało kilku rzeczy, ale już wtedy jeździło się o niebo lepiej, niż w wielu dziś sprzedawanych autach. Nie działała jednak przeglądarka internetowa, tzn. działała, ale wolno: nie obsługiwała niektórych rzeczy w standardzie html, lub pokazywała z błędami, po prostu: była ciut „przestarzała”. Obrazuje to zdjęcie powyżej. Zmieniono to w wersji v8, gdzie to wszystko zaczęło działać szybko! Niestety, browser się wieszał:( ale i na to przyszła rada: v8.1 ulepszyła przeglądarkę tak, że ta działała i szybko, i nigdy się nie wieszała.

Przeczytaj również:  Tesla Model 3 - ładowanie
Wersja 8.1 – wszystko działało perfekcyjnie…

Niestety, przyszła v9, a później v10, a z nią problemy. Browser działa niby szybko i ładnie, ale po kilku użyciach nie działa wcale, tzn. pokazuje „white screen of death”, nie dzieje się kompletnie nic (w nocy bardziej „black screen of death”). Publikowane w sieci „workaroundy” nie dają na dłuższą metę żadnej poprawy.

Każdy update to nadzieja na naprawę błędów, tj. powrót do działania przeglądarki z v8.1 – niestety, póki co nadzieja płonna:(

Wersja v9-10 – przeglądarka się wiesza..

Aktualizacja: Jest „wyjście” z sytuacji, aczkolwiek wcale nie najtańsze: od niedawna można zmienić MCU (komputer główny odpowiedzialny m.in. za działanie przeglądarki) na nowszą wersję – otrzymalibyśmy wtedy również dostęp do Netfliksa czy serwisu Youtube, niestety za kwotę 2500 USD…

Przeczytaj również:  Ładowanie Tesli - Destination Charging

Podziel się tym artykułem!

About the author

Michał Mirski

Jeżdżę teslami od 2016 roku, przejechałem w sumie ponad 200.000 km. Żaden inny samochód mnie tak nie fascynował. Wciąż mam uśmiech na twarzy, gdy wsiadam do auta:)

View all posts

7 komentarzy

  • Robert, nie, nie zadziała:) jak raz się zaciął, już bez resetu nie włączy się, niestety. Najgorsze, że kiedyś naprawdę wyśmienicie działało..

   • to masz kijowe egzemplarze 😛 – u mnie działa ten tip od kiedy koleś z evtun go sprzedał na forum samochodyelektryczne.pl

    • Znam, próbowałem. MCU1 jest zawsze takie samo.. wiem, że używając 8.1 było świetnie, szybko i bezproblemowo. Teraz (od 9.0) browser jest schrzaniony, niestety..

 • czesc
  cały czas MCU1, tylko wersja teraz 2019.42.1
  browser działa bez zacięć, favorites nawet się wczytują.
  od kilku tygodni można czytać czekając na światłach na zielone.

 • Wow! Świetna wiadomość! Niestety, 28.01. przyszedł update, ale dwa razy się nie wgrał, czekam na push..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *